“Jam e lumtur kur ti je i lumtur”, urimi i ëmbël që Elvana Gjata bëri

Elvana Gjata është një prej zërave më unik në muzikën shqiptare, dhe gjithmonë pëlqehet nga publiku.

Pas vrasjes në bllok ku ishte i përfshirë edhe i fejuari i saj, Elvana bëri një shkëputje nga skena, por më pas ajo u kthye fuqishëm me këngë që u kthyen në hite, si dhe vazhdon të marrë pjesë në aktivitete të rëndësishme.

Këngëtarja e ka shprehur gjithmonë miqësinë e ngushtë me stilistin e njohur Valdrin Sahitin, i cili e ka mbështetur shumë.


Për ditëlindjen e tij nuk kishte sesi të mungonte edhe urimi i Elvanës për Valdrinin teksa krahas fotove me të këngëtarja shkruan: Unë jam e lumtur ku ti je i lumtur, urime ditëlindja Valdrin Sahiti.

Related Posts