Rëndohet sërish bilanci në Itali, shkon në 11 numri i viktimave

Ka shkuar në 11 numri i viktimave nga koronavirusi në Itali. Lajmi është bërë i ditur nga Shefi i Emergjencave Civile, Angelo Borrelli, ndërsa viktima është një 76-vjecare.

Ndërkohë edhe numri i të prekurve është rritur në 322 duke përfshirë dhe dy raste të reja në Sicili, në jug të Italisë.

240 të prekur nga koronavirusi janë në provincën e Lombardisë, ku dhe nisi përhapja e virusit./newsbo mb

Related Posts