Sot parashikohet shi në gjithë Shqipërinë

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga një mot i kthjellët dhe me alternime vranësirash të cilat në pjesën e dytë të ditës do të sjellin edhe reshje shiu në pjesën më të madhe të vendit.

Sipas Meteoalb, temperaturat minimale do variojnë: në zonat malore nga 12ºC deri në 24ºC, në zonat e ulëta nga 16ºC në 28 ºC dhe në zonat bregdetare nga 20ºC në 30ºC.

Shiko tv shqip

Related Posts