Tërmeti i rëndë dridhi Shqipërinë, këto janë pamjet e objekteve të shembura, raportohet për dëme në njerëz (FOTO)

Termeti i fuqishëm që lekundi Shqipërinë me magnitude 6.3 balle te shkalles rihter, ka shkaktuar dëme në qytetin e Durrësit.

Raportohet se disa banesa kanë pësuar dëme serioze, ndërkohë që raportohet se ka dhe të lëndur.

Sic shihni nga pamjet banesa të shumta kanë pësuar dëmtime serioze, ndërkohë që ende nuk ka informacione zyrtare se sa është numri i tyre.

Kavaja

Sipas korrespodentit te Panorama mësohet se “Ne fshatin Helmas Kavaje, dy banesa jane shembur. Nuk ma deme ne njerez. Nga raportimi ne Kavaje deri tani nuk ka demtime ne njerez.

Ne nje pallat te Qelqi ne Kavaje, ka rene nje faqe muri ne nje apartament ku banojne nje cift te moshuarish, por pa probleme’.

Pamjet nga Durresi

Shiko tv shqip

Related Posts