10 fotografi me sytjena gjoksmadhe që ishin në trendë në vitet 1940 dhe 1950

Sutjenat e guaskës patën momentin e tyre të lavdisë në mesin e publikut të ri falë Madonës, e cila mbante veshur ato të dizenjuara nga Jean-Paul Gaultier. Megjithatë, ata kanë origjinë edhe më të vjetër. Zbuloni këtë të brendshme të cilësisë së mirë nga të gjitha këndvështrimet falë këtyre 10 fotove të jashtëzakonshme.

Sutjena me majë. Ajo që sot duket të jetë një gabim i shijes ishte tërbimi pas njëzetave të zhurmshme. Duke treguar kone nën bluzën e saj ishte lartësia elegante dhe kjo, pin-ups e viteve 1940 dhe 1950 e kuptuan mirë atë.

Të gjithë Hollywood-in kishin veshur sytjena gjoksmadhe

Kthehu në vitet e pastrimit të dhëmbëve dhe kthesave të gjera. Epoka e Artë e Hollivudit kishte një modë shumë të ndryshme dhe kjo vlen edhe për të brendshmet. Çfarë bëri Katie, një kompani e brendshme ishte e para që ofroi sytjena guaskë për shitje në 1999, pasi  Madonna ishte ambasadore e saj . Nëse shmanget sot, aktoret sublime të para dhe pas luftës kanë miratuar unanimisht këtë të brendshme.  Koha e gjyshërve tanë ishte padyshim e çmendur,  larg filtrave dhe objekteve!

1. Audrey Hepburn e veshi atë me hijeshi

Ylli i Diamanteve në Couch e kishte adoptuar dhe ai duket shumë mirë për të. Burimi: Bored Panda2. Kjo aktore sublime mban një korse gjoksore sensuale

Shtë e vështirë t’i rezistosh sensualitetit të kësaj ikone të cilësisë së mirë. Burimi: Bored Panda3. A ju kujtohet Clarice Lispector?

Gruaja braziliane e letrave ishte një dashnore e kësaj veshjeje. Burimi: Bored Panda4. Ata dalin nën xhupin e Marilyn Monroe

Ikona bionde e sublimon në këtë foto bardh e zi dhe është djallëzisht seksi!5. Liz Taylor ishte gjithashtu adhuruese e kësaj të brendshme

Nën vështrimin e ndezur të aktores të njohur nga të gjitha brezat, fshihen pika delikate. Burimi: Bored Panda6. Lizabeth Scott ishte gjithashtu adhuruese e këtij sytjena

Aktorja sublimon sytjenën e saj gjoksmadhe në një triko me satenBurimi: Bored Panda7. Kjo aktore e vesh me magjepsje të pandalshme!

Një skaj i palosur me bel të lartë, një pulovër me mëngë të shkurtra dhe voila! Burimi: Bored Panda 8. Forma e këtij sytjena është djallëzisht seksi!

Kjo grua ka një ajër të Madonës me këto mbështetëse të shenjave. Burimi: Bored Panda9. Tigresha Jayne Mansfield duket mirë

Jayne Mansfield i shton një prekje shtazore këtij sytjena shumë femërore. Burimi: Bored Panda 10. Diana Dors e vesh më me maturi

Shiko tv shqip

Related Posts