Aktivistja nuk përmbahet ndaj Lulzim Bashës: Po pse kështu do vish në pushtet ti mo hollandez part-time?

Aktivistja Brisida Gjikondi ka komentuar rolin e kryedemokratit Lulzim Basha lidhur me situatën e krijuar nga koronavirusi.

Gjikondi shkruan:

“Luli o Luli… mbasi zbrite nga kolltuqet biznes klas te Avionit qe erdhi pardje nga Amsterdami del ne krah te nje ish Ministri Shendetesie dhe nje ish zevendes ministri dhe na kakaris e na jep mend ” per skandalin qe ke zbuluar”..

Po a ke turp ti?

A e kupton cfare po ndodh?

A e ndjen popullin tend ti?

Po cfare do te arrish, te shtosh panikun dhe percarjen ne keto momente?

Ketej thoni qe maskat skane vlere pasi duhet ti mbajne ata qe jane te semure jo ne sagllamet, pastaj thoni qe maskat ishin te rezervave te shtetit.. pastaj qe ishin te skaduara…

Po ik mo i mbaruar! Po pse keshtu do vish ne pushtet ti mo hollandez part-time?

Po si sme zhgenjeve nje here more der”bardhë”.

Shiko tv shqip

Related Posts