Alfred Peza zbulon ‘lojën e fshehtë’: Ju tregoj pse Lulzim Basha nuk po e firmos marrëveshjen.

Ish-deputeti Alfred Peza ka komentuar zhvillimet e natës së mbrëmshme ku ambasadorja e SHBA, Yuri Kim “i’a la topin në fushë Lulzim Bashës”, lidhur me një marrëveshje për Reformën Zgjedhore pas 9 orësh të tjera mbledhjeje me Këshillin Politik.

Ai tha se Basha bën lojë politike. Sipas tij kryedemokrati nuk është defacto lideri i opozitës.

“Kemi një lojë politike nga ana e Lulzim Bashës dhe nesër të kenë alibi për humbjen e zgjedhjeve. Nuk e firmos sepse nuk është ai defacto lideri i opozitës, nuk e gjuan topin vetë“, tha Peza për Open.

Shiko tv shqip

Related Posts