Alketa ka lekë me thasë/ Si intereson familja, ja si fle rrugëve daja i saj

E kemi parë shpeshherë në programe televizive teksa ndihmon njerëz në nevojë. Një akt që duhet duartrokitur, por prezantuesja e famshme Alketa Vejsiu ka një të afërm të sajin që prej kohësh endet rrugëve të Korçës, pa shtëpi mbi kokë dhe pa njeri pranë.

Rastin në fjalë e sjell Ilir Vrenozi, i cili përmes një postimi në Facebook, ku poston edhe foton e dajës së Alketës, i kërkon kësaj të fundit ta ndihmojë.

Postimi i plotë:

Alketa Vejsiu, e bera kete foto per te te kujtuar qe ke nje njeri te gjakut tend ne Korçe qe po vu   an…te lutem me dore ne zemer

Une e kam patur dhe e kam mik prej vitesh, zoterine ne foto, dakort qe ai des   htoi ne jete, edhe eshte fillikat tani dhe i br   aktisur, foton e bera nga larg per te mos me pare ai, edhe per te mos u dukur kush eshte, por ti e di shume mire ke burre ne moshe te thyer krejt te brak   tisur , ke ne Korce

Shiko tv shqip

Related Posts