Anita Haradinaj: Kam 17 vite që jam shumë mirë me Ramushin

Spikerja e lajmeve të mbrëmjes në RTK, Anita Muçaj-Haradinaj, ka reaguar ndaj disa thashethemeve në media dhe rrjetet sociale, supozuar për një rrahje nga bashkëshorti i saj, Ramush Haradinaj.

U tha se Anita përfundoi edhe në repartin e Urgjencës në QKUK nga plagët e marra, por që një gjë e tillë rezulton të jetë e pa vërtetë.

Këtë e bëri të ditur vet prezantuesja Muçaj-Haradinaj përmes një shkrimi në rrjetin social Facebook, duke u shprehur se ajo nuk ka pasur konfrontime fizike me bashkëshortin e saj, që njëherësh ka qenë ish-kryeministër i Kosovës.

Ajo shkruan se ka 17 vite bashkëjetesë të lumtur me Ramushin dhe se shpreh keqardhje si gazetare për nivelin e mediave që raportojnë sipas saj në mënyrë të pa konfirmuar.

Ky është reagimi i saj i plotë (pa ndërhyrje):

“Kam 20 vjet qe punoj dhe jam pjese e medias ne Kosove dhe sot shpreh keqardhje per nivelin e mediave dhe tendences per te prodhuar lajme banale, tituj banal e thashetheme per dy klikime me shume a me pak, kam qene shume here pjese e lajmeve te tilla dhe e kam kuptuar qe injorimi do te ishte forme e drejte e pergjigjes se thashethemeve por kjo e mbremshja ishte e pamundshme te injorohet sepse une jam nene, moter, mike, shoqe e dikujt dhe normalisht ka shqetesuar dike diku! Prandaj eshte e turpshme te prodhohen lajme kaq te ulta! Une jam shume mire dhe kam 17 vjet qe jam shume mire me Ramushin”, ka shkruar Anita në Facebook.

Shiko tv shqip

Related Posts