‘Çmenden’ temperaturat, nuk do ta besoni sa gradë nën zero do të jenë sot, ja si parashikohet të jetë moti në gjithë vendin tonë

Vendi ynë do të jetë në dominimin e kthjellimeve dhe kalimeve të pakta të vranësirave në zonat bregdetare dhe të ulëta.

Ndërsa në zonat malore parashikohet që kalimet e vranësirave të jenë më të theksuara, por nuk do të mund të krijojnë mundësi për reshje në këto zona të territorit.

Temperaturat e ajrit do të rriten në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga -7°C deri në 12°C.

Era do të fryjë e lehtë dhe mesatare me shpejtësi 45 km/h nga drejtimi Verilindor duke krijuar në det dallgëzim 2 – 3 ballë.

Shiko tv shqip

Related Posts