“COVID-19 erdhi që në janar”, Berisha zbulon kush i ka në dorë provat

Në studion e emisionit “Kjo Javë” në News 24, ish-kryeministri Sali Berisha ka folur për pandeminë e koronavirusit, ku tha se Shqipëria në vend që të hetonte për rastet e janarit, zgjodhi të mohojë të vërtetën e fakteve.

Pjesë nga pronocimi i Berishës:

“Radiologu Renato Osmani ka prova, ka grafitë pulmonare dhe ka thënë se në janar pati infektime dhe vd iqën njerëz nga COVID, por Rama e refuzoi.

Franca dhe Gjermania dhe cdo vend tjetër e kanë ndërmarrë këtë hetim, Rama e mbylli. Edhe Italia thuhet se e ka pasur në janar, kurse Franca thotë se e ka pasur që në dhjetor”. – tha Berisha.

Shiko tv shqip

Related Posts