Deklarata e bujshme e Fatos Lubonjës: Të huajt janë të korruptuar

Bëri bujë konferenca e përbashkët mes Ramës dhe kryekomisionerit Hahn, dhe sidomos deklaratat e këtij të fundit se vettingu po ecte shumë mirë.

Madje shumë i komentuan si deklarata naive dhe të ndikuara nga propanda.

Për këtë ka reaguar edhe Lubonja i ftuar në News24.

“Se di unë, këta ose vijnë nga një planet tjetër se çfarë po ndodh me reformën në drejtësi e ka parë dhe bufi. Ose janë të korruptuar. Shqiptarët pak nga pak po çlirohen nga ky kompleksi që po e thanë të huajt jemi ok.

Edhe opozita duhet të çlirohet. E para që bëjnë gabime sepse nuk dinë, nuk janë këtu. E dyta se janë dhe të korruptueshëm”, tha ai. /albeu.com/

Shiko tv shqip

Related Posts