Denoncimi/ Ja si zaptohet prona publike në Peqin, bashkia hesht

Pronat publike po zaptohen në Bashkinë e Peqinit dhe pushteti local atje “miraton” me heshtje.

Ish-Kryeministri Berisha ka publikuar mesazhin e një banori të kësaj zone I cili thotë së bëhet fjalë për të paktën 50 hektarë.

Ja postimi I plotë I ish-Kryeministrit

Zaptohet toka publike, bashkia miraton me heshtje!

Lexoni mesazhin e qytetarit dixhital! sb

-Prsh zoti sali Berisha. Jam banor i njesis gjocaj bashkia peqin ju dergoj nje njohoftim per verifikim nga Ana e qeveris si me posht ju shkruaj… Ne njesin gjocaj siperfaqe tok pyjore. E qujutur thonat e shpeshta me emer popullor gryga e tolit. Siperfaqeja perbehet 50 hektar è cila esht shpyllzuar nga persona dikur ne kohes e siatemit te me parshem kjo siperfaqe pyjore ishte e taracuar e mbjell me rozmarin dhe dafin…. Vititn 2018 e cila esht niveluar taracimi dhe è pluguar. Disa pjes esht mbjell ullijn vresht pjesa e tjeter esht e ngame è dua ta bej puplike nga Ana juaj qevera ta ngjoj.. Dhe te verifikoi dhe te shikoj sesi kjo siperfaqe esht zabtuar nga persona dhe bashkia ska mar as nje lloj mase…. Ju pershendes

Shiko tv shqip

Related Posts