A do e dekretojë ligjin për Teatrin? Ja çfarë thotë Presidenti Meta

Presidenti i Republikës, Ilir Meta nuk ka ende nje përgjigje nëse do ta dekretoje ose jo ligjin për teatrin që i ka mbërritur në zyrë prej ditësh.

I pyetur nga mediat, në një prononcim të shkurtër, Meta u shpreh se qëndrimi i tij do të jetë për aq sa ka përgjegjësi. “Ende nuk mund të jap një pronomcim për këtë cështje pasi jemi duke e shqyrtuar…Dua t’ju siguroj që në cdo vendim nuk do të ndikohem nga asnjë faktor jashtë atyre përgjegjësive që ka presidenti në mbajtjen e qëndrimeve dhe vendimeve të tilla…”, tha ai

Ligji për teatrin është kundërshtuar në bllok nga PD dhe LSI dhe një pjesë e artistëve, por e mbështetur me ngulm nga mazhoranca dhe bashkia e Tiranës.

Shiko tv shqip

Related Posts