E pabesueshme, kaq fanella të Ronaldos janë shitur për një ditë (Foto)

Cristiano Ronaldo është transferuar në Juventus gjatë afatit kalimtar të verës.

Ai la Real Madridin dhe nënshkroi katër vite me gjigantin e Italisë, Juventus, shkruan IndeksOnline.

Në media thuhet se fanella e Ronaldos është shitur plotë 520 mijë herë veç për një ditë.

Kjo është një shifër tejet e madhe duke krahasuar shitjen e përgjithshme të vitit 2016, ku Juventusi shiti vetëm 850 mijë fanella!

Kujtojmë që Ronaldo sot u prezantua te “Zonja e Vjetër”./IndeksOnline/

Shiko tv shqip

Related Posts