Edhe sot temperatura rekord në Shqipëri

Moti i kthjellët dhe i nxehtë mbizotëron në të gjithë territorin e vendit por duke ju afruar oreve te pasdites do të ketë kalime vranësirash te lehta ne ekstremin verior.

Temperaturat e ajrit mbeten konstante duke bere qe vlerat ditore te luhaten nga 19°C deri në 39°C.

Era do fryjë mesatarisht me shpejtesi 35 km/h nga drejtimi Veriperëndimor duke krijuar ne brigjet detare dallgëzim 2 – 3 ballë.

Shiko tv shqip

Related Posts