Familja mbretërore reagon publikisht pas lindjes së vajzës së Harry-t dhe Meghan

Familja mbretërore u ka dërguar publikisht urimet Princit Harry dhe Meghan Markle për lindjen e fëmijës së dytë të çiftit, Lilibet Diana. Një zëdhënës i Pallatit Buckingham publikoi një deklaratë dje, duke shprehur lumturinë e familjes, shkruar në emër të Mbretëreshës Elizabeth II, Princit Charles dhe Camilla-s, si dhe Princit William dhe Kate Middleton.

“Mbretëresha, Princi i Uellsit dhe Dukesha e Cornwall dhe Duka e Dukesha e Kembrixhit janë informuar dhe janë të lumtur me lajmin e lindjes së një vajze për Dukën dhe Dukeshën e Sussex,” tha zëdhënësi.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by The Royal Family (@theroyalfamily)

William dhe Kate më pas publikuan në Twitter një mesazh urimi duke shkruar

Shiko tv shqip

Related Posts