Frrok Çupi bën deklaratën e bujshme, parashikon arestimin e 2 politikanëve shqiptarë

Analisti i mirënjohur Frrok Çupi po bën deklarata të forta për politikanët shqiptarë në prag të zgjedhjeve të 25 prillit. Ai tha se i njeh mirë dosjet e 2 prej politikanëve më në zë shqiptarë të cilëve po u vjen fundi shumë shpejt. Çupi tha se dosjet e Sali Berishës dhe Ilir Metës janë plot me kime ma abër dhe monstruoze dhe të dyve shumë shpejt i pret bugu brenda këtyre 30 viteve.

“Mosndëshkueshmërisë së liderëve po i vjen fundi. Nëse Berisha dhr Meta që janë përgjegjës për fatkeqësitë në këto 30 vite, atëherë këtu merr fund drejtësia. Dosjet e fundit, që nga vjedhja e kompleksit ‘Partizani’, dosjet për Berishën dhe për Ilir Metën, janë dosje monstruoze, ka vasje, ka kime, ka vjedhje, korrupsion pa fund, kontrabanda, qëndrim kundër amerikanëve. A e dini çfarë kanë bërë këta njerëz. Kemi 97′ me 3 mijë të varë. Të gjithë kundërshtarët e Berishës janë varë. Nuk ka va re. Akuzat ndaj Metës se ka të varë mbrapa Dajtit, ka vje dhur floririn. Sot ka ardhur dita që ata do të ndëshkohen” tha Çupi.

Shiko tv shqip

Related Posts