Greqia në alarm/ Konfirmohet rasti i katërt me koronavirus, e prekura një 36-vjeçare

Konfirmohet rasti i katërt me koronavirus në Greqi. Mësohet se nga virusi është prekur një 36-vjeçare greke, banore e Athinës, e cila raportohet se kishte udhëtuar në Itali kohët e fundit.

Ulet ritmi i të infektuarve me koronavirus në Kinë, por rritet në Europë, OBSH zbulon frikën e saj: Ky është shqetësimi ynë më i madh!
Siç raportojnë mediat greke, gruaja ka shfaqur simptoma gripi të lehtë, pa komplikacione dhe tashmë ndodhet në spitalin e Athinës “Atikon”.

Kujtojmë se 3 personat e tjerë të prekur janë 2 gra dhe një fëmijë, që më herët kishin udhëtuar në Itali.

Shiko tv shqip

Related Posts