Hapja e negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut, ja çfarë pritet të ndodhë pas takimit Merkel-Macron

Na ndajnë vetëm pak orë nga vendimi për hapjen e negociatave të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut me BE.

Mësohet se kancelarja gjermane, Angela Markel dhe presidenti i Francës, Emmanuele Macron kanë dalë në një konferencë të përbashkët.

 

Shiko tv shqip

Related Posts