Harapash me miell misri si nga dora e gjyshes dikur/ Të kënaq zemrën dhe shpirtin, kjo është receta

Ky gatim i lehtë në përgatitje është e pamundur të mos magjepsë këdo që e provon me shijen e tij.

Harapashi njihet si specialitet i të gjitha trevave shqiptare por kryesisht i Shqipërisë së Jugut.

Receta e tij është gatuar ndër shekuj sidomos gjatë muajve të ftohtë teksa shërbehej në familje e ngrohtë, e sapo dalë nga furra.

Ai shërben si një vakt i shijshëm i ngrohtë e plot aromë fanatstike që mbush gjithë shtëpinë.

AgroWeb.org u sugjeron të shoqëroni Harapashin me bukë të thekur, mishra të ndryshëm të pjekur, të brendshme, byrekë të ndryshëm, sallata të freskëta etj.

Përbërësit e tij janë shumë thjeshtë dhe lehtë gjenden në kuzhinën e çdo familjeje.

AgroWeb.org u sugjeron më poshtë recetën tipike të përgatitjes së këtij gatimi krejt lehtë në ditë.

Shiko tv shqip

Related Posts