Horoskopi 8 tetor 2019

DASHI

Sot do të takoni njerëz shumë interesantë falë një eventi social ku do merrni pjesë. Aty do bëni diskutime të ndryshme rreth fushave ku keni interes. Nëse shkoni të shoqëruar, nuk do keni kohë të qëndroni me partnerin/partneren pasi të dy do përfshiheni në grupe të ndryshme bisedash. Megjithatë, më vonë do keni plot gjëra për të folur me njëri-tjetrin.

DEMI

Disa pajisje që ju shërbenin në përditshmëri mund të prishen sot. Kjo mund të shkaktojë panik, por mos u shqetësoni. Telefononi një mik/mikeshë që di më shumë për këto gjëra ose thërrisni një profesionist. Në momente të tilla, duhet ti kushtoni rëndësi që ta zgjidhni problemin me kujdes dhe sa më shpejt të jetë e mundur.

BINJAKËT

Cështjet e zemrës do marrin një kthesë për mirë pasi të bëni një bisedë të gjatë me partnerin/partneren. Aty mund të përfshihet një temë që ju pëlqen të dyve. Diskutimi mund të përfundojë me plane për të realizuar dicka së bashku. Gjithcka do të zbuloni do të sjellë më shumë pyetje se sa përgjigje. Prandaj punoni bashkë për të kuptuar të gjithë cështjen.

GAFORRJA

Sot do të kënaqeni shumë pasi në shtëpi do ju vijnë një ose disa pajisje të reja. Mund të jetë kompjuter, telefon ose dicka tjetër. Kjo mund të bëjë ndryshim të madh për të gjithë, por mos e trajtoni si lojë.

LUANI

Prisni që dita e sotme të jetë plot me aktivitet. Do të kaloni pjesën më të madhe të ditës në telefon, ndoshta duke organizuar ndonjë event social. Ka mundësi që disa produkte të mos jenë në gjendje, por do e gjeni zgjidhjen që gjithcka të shkojë shumë mirë.

VIRGJERESHA

Nëse kohët e fundit ju kanë shqetësuar paratë, sot do jetë një ditë e fat me ju. Ndoshta do surprizoheni me rritje rroge ose do fitoni ndonjë lotari. Një mundësi mund të jetë që njerëzit që ju kanë marrë hua do ua kthejnë. Sot nuk do shqetësoheni për asgjë dhe do ju duket sikur është dita që gjeni unazën prej floriri.

PESHORJA

Zakonisht jeni të thjeshtë dhe origjinalë, por sot jo. Një eksperiencë shpirtërore do bëjë që të ndryshoni në një mënyrë që do e vënë re të gjithë. Mos u shqetësoni nëse ata janë shumë konfuzë. Edhe ju do të jeni konfuzë. Mendoni sikur po kthheni nga një shushunjë në një flutur. Transformimi mund të duket i cuditshëm, por të gjithë e duan fluturën më shumë se shushunjën.

AKREPI

Ëndrrat e pazakonta, vizionet dhe fenomenet e zërit mund t’ju ngulitet në kokë sot. Juve ju duket sikur dëgjoni zëra. Para se të dilni në konkluzioni, shikoni situatën me kujdes. Nuk jeni të cmendur, por mund të keni një ide të madhe që duhet të thuhet patjetër. Bëni mirë të shkruani gjithcka shihni, dëgjoni apo mësoni gjatë kësaj kohe pasi është e vlefshme.

SHIGJETARI

Disa lajme emocionuese mund të vijnë tek ju nëpërmjet një miku ose grupi ku merrni pjesë. Kjo përfshin dicka lidhur me shtëpinë ose karrierën, të cilën e keni diskutuar më parë me të tjerët. Do doni ta thoni lajmin e mirë me zë të lartë. Por mos flisni para kohe. Shihni me sytë tuaj që gjithcka është e vërtetë dhe më pas thojeni.

BRICJAPI

Njohuria për një fushë ku jeni të specializuar mund t’ju hyjë në punë sot. Për këtë, mund të jeni në qendër të vëmendjes. Të gjithë, përfshirë ata që kanë ndikim në karrierën tuaj, duan të dinë se çfarë po ndodh. Do të tregoni historinë tuaj dhe të gjithë do të jenë më sy e veshë tek ju, duke pritur përgjigjet.

UJORI

Nëse doni të merrni pjesë në një kurs për astrologjinë, shkencën apo kompjuterat, sot është dita që duhet të regjistroheni. Nëse tashmë jeni pjesë e një kursi të tillë, do të keni një bisedë tepër stimuluese. Merrni stilolapsin dhe mbani shënime që të mos harroni asnjë fjalë që ju thuhet.

PESHQIT

Nëse po përpiqeni të mësoni një program kompjuterik, do të fiksoheni me të. Në fakt, kjo mund të zbulojë ëndrrat tuaja. Në fillim, do ju duket acaruese dhe nuk do e kuptoni si fiksoheni me matematikë e kompjuterë, kur të gjithë jetën jeni marrë me imazhe. Megjithatë, ndiqni ëndrrat pasi mund të arrini gjëra të mëdha me vullnet dhe punë.

Shiko tv shqip

Related Posts