Ish-ministri i PS-së pëson goditje në tru, dërgohet në spital me helikopter

Ish-ministri i Mbrojtjes i PS, Luan Hajrdaraga, ka pësuar një ishemi (goditje në tru) ditën e sotme dhe aktualisht ndodhet i shtruar në spital.

Ai ka qenë në pikën kufitare të Qafë Thanës, dhe po kththej për në Shqipëri, kur ka noddhur ngjarja ndërkohë që mësohet që i është dhënë ndihma e parë në mënyrë urgjente, për t’u nisur më pas drejt Përrenjasit, ku e priste helikopteri që do e sillte drejt spitalit të kryeqytetit.

Tashmë ish-ministri i Mbrojtjes ndodhet në spital në kryeqytet, ku dhe po merr shërbimet e nevojshme. /albeu.com/

Shiko tv shqip

Related Posts