Ish-presidenti Nishani sulmon Ramën: Ka ardhur koha ta rrëzojmë

Ish-presidenti Bujar Nishani ka sulmuar ashpër kryeministrin Edi Rama.

Në një postim të gjatë në “Facebook”, Nishani duke u ndalur tek takimi i pak ditëve më parë I kryeministrit Rama me trupin diplomatik, e akuzoi këtë të fundit se ka dështuar në qeverisje.

Sipas Nishanit, kryeministri Rama nuk paraqiti para trupit diplomatik asnjë arritje të qeverisë në fushën e ekonomisë rendit dhe sigurisë.
Por krahas këtyre akuzave, Nishani nuk evitoi pa komentuar edhe çështjen e kandidaturës së Gent Cakajt. Duke I dhënë të drejtë presidentit Meta, Nishani u shpreh se t’I japësh të një psot delikat një djaloshi pa asnjë formim diplomatic është plotësisht paaftësi e kryeministrit Rama.
Sipas Nishanit tashmë ka ardhur koha që modeli i paaftësisë që drejton kryeministri Rama të rrëzohet me çdo kusht e me çdo çmim.

Shiko tv shqip

Related Posts