Kapet ‘mat’ Monika Kryemadhi! (FOTO)

Ministria e Shëndetësisë njoftoi miratimin e Aktit Normativ me fuqinë e ligjit, që e bën të detyrueshëm mbajtjen e maskave në ambiente të mbyllura, si zyra, mjedise të administratave, shkallë pallatesh, ashensorë, dyqane por edhe në ambiente të hapura.

Por sa e zbatojnë vetë politikanët këtë ligj?

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi në fillim nuk ka pranuar të mbante maskë dhe për këtë gjë është gjobitur dy herë.

Kujtojmë se pas infektimit të Petrit Vasilit, Kryemadhi u shfaq me maskë në media duke zbatuar masat e vendosura, por mesa duket ajo e bën vetëm për show.

Pamjet në Papër të Elbasanit ku u takua sot me mbështetës të LSI e nxjerrin zbuluar, kështu që siç e shikoni edhe në foto, Kryemadhi dhe personat e tjerë rreth saj, nuk kanë vendosur maska.

Shiko tv shqip

Related Posts