Kinematografia në zi, humb jetën para kohe aktori i famshëm

Paul Ritter është aktori i cili u bë i njohur nga dalja e tij tek Harry Potter, filmi me disa seri që ka thyer rekorde të shumta në të gjitë botën.

I ndjeri ndërroi jetë para kohe në moshën 54-vjeçare si pasojë e një tumori në tru nga beteja me të cilin ai nuk doli i gjallë. Aktori i famshëm u shua pranë familjarëve të tij të cilët gjithashtu bënë të ditur këtë lajm të trishtë.

“Me hidhërim të madh konfirmojmë që Paul Rotter është ndarë nga jeta mbrëmjen e djeshme. Ai ndërroi jetë paqësisht në shtëpinë e tij me bashkëshorten Polly dhe djemtë Frank e Noah. Ai ishte 54 vjeç dhe vuante nga një tumor në tru”, ka thënë përfaqësuesi i tij.

Shiko tv shqip

Related Posts