Krisje mes Bashës dhe Kryemadhit? Sekretar i përgjithshëm i LSI-së tregon se çfarë po ndodh me Bashën dhe Kryemadhin

Sekretar i përgjithshëm i LSI-së, Endrit Braimllari ka folur për situatën politike në vend.

Teksa komentoi marrëdhëniet mes dy forcave opozitare (PD-LSI) teksa shihet një krisje mes tyre, Braimllari tha se ka mënyra të ndryshme dhe sjelle të ndryshme për opozitë

“Roli i çdo deputeti opozitar është të qëndrojë përballë mazhorancës që të bëjë opozitë. Askush nuk duhet ti ikë interesit të qytetarëve. Për shembull PD grisi fletët e votimit kurse LSI votoi kundër. Ka qasje të ndryshme dhe sjelle të ndryshme për opozitë”, tha ai për Fax News.

Shiko tv shqip

Related Posts