Kryeministri italian viziton të martën Tiranën

Kryeministri italian do të qëndrojë të martën (15 tetor) në Tiranë, vizita e parë zyrtare e tij në vendin tonë.

Italian lawyer Giuseppe Conte leaves after a meeting with Italy’s President Sergio Mattarella on May 23, 2018 at the Quirinale presidential palace in Rome. Italy’s president approved little-known lawyer Giuseppe Conte’s nomination to be prime minister of a government formed by far-right and anti-establishment parties. / AFP PHOTO / Vincenzo PINTO

Gjatë qëndrimit të tij në Tiranë, kreu i ekzekutivit italian Giuseppe Conte do të takohet me Presidentin e Republikës, Ilir Meta dhe me homologun e tij shqiptar, Edi Rama.

Shiko tv shqip

Related Posts