“Kur e kam njohur, nuk ka qenë i tillë”, Fatos Klosi flet hapur për Ilir Metën: E kam pasur shef indirekt! Është trembur

Ish-kreu i SHISH, Fatos Klosi rrëfeu për emisionin ‘Spotlight’ se presidentin Meta e kishte njohur dhe dikur, kur ky i fundit ishte kryeministër.

Duke iu referuar përplasjeve të fundit me ndërkombëtarët, veçanërisht me ambasadoren e SHBA-ve, Yuri Kim, Klosi u shpreh se Meta nuk ka qenë kështu dikur. Ndër të tjera Klosi shtoi se Presidenti i Republikës mund edhe të jetë trembur.

“Mua më vjen keq, se e kam njohur, nuk ka qenë i tillë. Unë e kam njohur kur ka qenë kryeministër, e kam pasur shef indirekt dhe s’është afruar kurrë në biseda dhe jo në publik që është shumë e rëndë, por në biseda që të ketë opinione të tilla për gjërat. Këto janë opinione shumë të rënda, sepse janë probleme interesi. Ka plot njerëz që thonë se është trembur.”, tha Klosi.

Shiko tv shqip

Related Posts