Kush është shqiptari që punon për kancelarin Austriak Kurz

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ndodhet sot në Austri, ku po zhvillon një vizitë zyrtare.I pari i vendit është pritur gjatë ditës në një takim nga kancelari austriak, Sebastian Kurz.

Në Kancelarinë austriake, Thaçi ka pasur rastin ta takojë edhe një kosovar që punon aty, shkruan Gazeta Express.

Bëhet fjalë për Arbenin, i cili bën pjesë në ekipin e kancelarit Kurz, dhe i cili, sipas këtij të fundit, është gëzuar shumë që ka takuar Thaçin.

Kurz ka publikuar një fotografi në llogarinë e tij zyrtare në Instagram, ku shihet bashkë me Thaçin dhe ndihmësin e tij kosovar

Shiko tv shqip

Related Posts