LAJMI FUNDIT: Albin Kurtin dhe tre deputetët e tjerë i dënoi gjykata! Ja nga sa vite dënim u ndau

Albin Kurti është dënuar me 1 vit e 6 muaj burgim me kusht. Me kaq është dënuar edhe deputetja, Donika Kadaj.

Faton Topali ka marrë dënim unik me 1 vit e 2 muaj me kusht, plus shpenzimet e pagesës të gjyaktës, aq sa është dënuar edhe Albulena Haxhiu.

Gjykata i ka shpallur fajtorë në dy pika të aktakuzës, përdorim të paautorizuar të armëve dhe pengim të personit zyrtar. /Indeksonline/

Shiko tv shqip

Related Posts

Add Comment