Lajmi i fundit, rrëzohet avioni, dhjetra të vdekur

Një avion me 65 pasagjerë është rrëzuar pak minuta më parë në kryeqytetin e Rusisë, Moskë.

Mësohet se avioni i tipit AN-128 u rrëzua vetëm pak minuta pas ngritjes në ajër duke shkaktuar vdekjen e 65 pasagjerëve dhe 6 anëtarëve të stafit,përcjell Albeu.com.

Autoritetet kanë filluar hetimin për gjetjen e shkaqeve të aksidentit fatal. /albeu.com/

Shiko tv shqip

Related Posts

Add Comment