Lëkura e portokallit ndihmon për të shëruar aq shumë sëmundje sa që s’do ta hidhni më

Sa herë që të hani një portokall, lajeni mirë, i qëroni lëkurën dhe e ruani atë në një enë hermetike.

Konsumojeni lëkurën ato për dy javë rresht, gjysmë ore para çdo vakti.

Në këtë mënyrë do të shihni sesi ph në trupin tuaj do të rregullohet.

Këtu ju japim arsyet kryesore pse ju duhet ta ruani lëkurën e portokallit:

-Do të rregullojë nivelet e kolesterolit në trupin tuaj

-Mund të zvogëloni formimin e tumoreve

– Ju ndihmon të kujdeseni për sistemin e frymëmarrjes

-Përmirëson tretjen

-Ka veti për të zbardhur dhëmbët

-Është një pleh i shkëlqyer për bimët

Shiko tv shqip

Related Posts

Add Comment