“Lyli gjigandi!”, Erion Braçe kap gafën e radhës të Bashës

Zv.kryeministri Erion Braçe ka dalë me një reagim ironik në rrjetet sociale pas intervistës që dha mbrëmjen e djeshme kryedemokrati Lulzim Basha.

Braçe vë në dukje deklaratat kontradiktore të Bashës që i bën sipas interesave të momentit.

Postimi i plotë

“Lyli gjigand!

Kur do të kapë #PD rrit moshën dhe thotë kam qenë komisioner/kontribues në zgjedhjet e 22 Mars 1992!

(Pra lindur, rritur si cun politik në komunizëm).

Kur do të kapë #QEVERINË ul moshën dhe thotë i pari që sjam lindur, rritur, shkolluar në komunizëm!

Karabush!”, – shkruan Braçe.

Shiko tv shqip

Related Posts