Macron i dha titullin e lartë shtetëror Ismail Kadaresë, reagon menjëherë Presidenti Meta dhe jep mesazhin e fortë

Presidenti i Republikës Ilir Meta ka reaguar pas dhënies së titullit të lartë nga Presidenti i Francës, Emmanuel Macron “Oficer i Madh i Legjionit të Nderit”.

Kreu i Shtetit ka dhënë një urim dhe një mesazh të fortë në ditën e parë të këtij viti.

“Vlerësimi i lartë i shkrimtarit tonë të madh, Ismail Kadare, uroj të jetë një fillim i mbarë në këtë ditë të parë të 2020 për afirmimin e merituar europian të popullit tonë! ——–”, shkruan Meta.

 

Shiko tv shqip

Related Posts