Meta del në konferencë të jashtëzakonshme dhe ‘zbërthen’ çfarë po ndodh në PS

Presidenti i vendit, Ilir Meta, ka dalë në një konferencë për shtyp ku ka folur me tone të ashpra duke hedhur akuza të forta ndaj qeverisë.

Meta në fjalën e tij shprehet se mes Partisë Socialiste ka përplasje.

Meta: Nuk preket asnjë votë e opozitës, nuk preket asnjë votë as e opozitës, dhe as e Partisë Socialiste. Komisionerëte opozitës kanë për detyrë që të mbrojnë çdo votë, edhe atë të PS-së, ekziston rreziku që opozita nga euforia e fitores, të neglizhojë procesin e numërimit të votave të kandidatëve. Kam dëgjuar që në PS ka nisur lufta në mes të vetë kandidatëve, që edhe komisionerët e opozitës të tolerojnë për numërimin e votave të kandidatët.

Shiko tv shqip

Related Posts