Ministrja e Shëndetësisë jep lajmin e mirë, ja cfarë do të ndodhë më 15 mars

Kryeministri Edi Rama dhe Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu gjenden sot në Lezhë. Ata po ndjekin nga afër procesin e vaksinimit të të moshuarve në këtë qytet nga ku ministrja dha dhe një lajm mjaft të mirë. Ogerta dhe se deri tani janë vaksinuar rreth 15 mijë persona ndërkohë më 15 mars priten të vijnë edhe 8000 vaksina të tjera nga marrëveshja e Shqipërisë me Pfizer.

“Ne po vijojmë në të gjithë qendrat e vaksinimit. Kemi arritur mbi 15 mijë vaksnime. Besoj që do ecim më shumë me ardhjen e serive të tjera që presim nga Covaxi, që besoj në dy javët e para do të ketë ardhjen e serisë së parë. Gjithashtu nga Pfizer që data 15 do të jetë dërgesa e radhës, rreth 8 mijë vaksina ndërkohë po kombinojmë punën edhe për dozën e dytë”, tha Manastirliu duke theksuar sërish se me vaksinat AstraZeneca do të vaksinohen mësuesit.

Shiko tv shqip

Related Posts