Moti, rritje graduale e temperaturave

Fillimi i javës, 25 shkurt 2019 vendi ynë do të dominohet nga kthjellimet dhe vranësira kalimtare. Era do të jetë me me drejtim Verilindje (NE) me shpejtësi maksimale deri në 15-20 m/sek në bregdet.

Dallgëzimi do të jetë i forcës 5 me lartësi vale 1,5 – 2,0 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rritje graduale.

Temperaturat min dhe max:
Zonat malore -8/3°C
Zonat e ulëta -2/12°C
Zonat bregdetare 1/13°C
Meteorologe: Rezarta Xhakollari

Shiko tv shqip

Related Posts