Ndodh mrekullia! Nëna fatkeqe që humbi 3 fëmijët në Velipojë bën deklaratën e fortë: Unë do ia…!

Edhe pse po përjeton dramën dhe dhimbjen më të fortë që dikush mund të ndjejë, Evis Preka ka marrë guximin të flasë pas tragjedisë së Velipojës, ku humbën jetën bashkëshorti i saj dhe tre fëmijët e tyre të mitur. Në aksident, vetë Evisi mbeti e plagosur, por ia doli të mbijetonte.

Ngushellimet në rrjete sociale për të nuk kanë fund e vetë Evisi dje ka zgjedhur të shprehë dhimbjen e saj me disa fjalë.

Pasi një e afërt e ngushëllon për humbjen e madhe, Evisi përgjigjet dhe i përlot të gjithë:

“O shpirti motres ato jane jeta ime bashk me mondin sic e the dhe ti jan fmi te lindur nga nje dashuri qe zdo te maroj kurr sepse visi vetem nje njeri deshti ne jete dhe ai ishte mondi im sepse i imi ka qen dhe do jet gjithmon pastaj me dhuroi tre bukuri te rradha qe jocdokush i ka pranaj un si nene dhe si grua do ja dal per to faqebardh gjithmon te ndihen krenar per mu sic jam un per zemrat e mia”, shkruan nëna fatkeqe në rrjete sociale, shkruan ShkodraNeës.

Forca që kjo nënë po gjen për të ecur përpara është për t’u admiruar.

Në aksidentin e Velipojës, të ndodhur pak javë më parë, humbën jetën Edmond Preka dhe 3 fëmijët e tij të mitur, më i vogli vetëm 9 muajsh.

Shiko tv shqip

Related Posts