Nikos Dendias telefonon Olta Xhaçkën dy ditë pasi mori postin e ministres së Jashtme, zbardhet për çfarë kanë biseduar

Ministri i Jashtëm i Greqisë, Nikos Dendias ka kontaktuar me homologen e tij, Olta Xhaçka, e cila mori postin e ministres.

Me anë të një postimi në ‘tëitter’, Dendias bën me dije se diskutimi kishte të bënte me marrëdhëniet dypalëshe.

“Unë kontaktova me ministren e sapoemëruar të Punëve të Jashtme të Shqipërisë Olta Xhaçka dhe unë nënvizova vullnetin e saj për të forcuar marrëdhëniet dhe bashkëpunimin dypalësh Shqipërisë dhe Greqisë për të përmbushur sfidat e përbashkëta,” shkruan ai në postimin e tij.

Shiko tv shqip

Related Posts