Parashikimi i motit për ditën e nesërme, temperaturat rriten deri në 15 gradë celcius

Dita e nesërme do të shoqërohet me kthjellime dhe vranësira të lehta deri në mesditë, ku më të shpeshta vranësirat paraqiten në zonat përgjatë kufirit Lindor në Shqipëri

Sipas Meteoalb, mesdita dhe orët vijuese sjellin largim të vranësirave nga territori shqiptar, duke bërë që kthjellimet të jenë mbizotëruese.

Temperaturat e ajrit rriten në mëngjes, por mbeten konstante në mesditë duke luhatur vlerat ekstremale ditore nga -4°C në zonat malore deri në 15°C bregdeti.

Era do fryjë e lehtë në tokë dhe det me shpejtësi 25 km/h nga drejtimi Verior-Verilindor duke krijuar në det dallgëzim të ulët.

Shiko tv shqip

Related Posts