Partia Socialiste ja fiton një tjetër bashki, ja sa vota kanë marrë PD dhe LSI

Ka përfunduar numërimi i votave në Bashkinë e Dropullit, ku Partia Socialiste ka dalë forcë e parë. Mësohet se nga 37 qendrat e votimit për këtë bashki rezultoi se PS-ja ka marrë 1531 vota, ndërsa PD 592.

Ndërkohë, forcë e dytë ka dalë LSI, duke marrë 599 vota, 7 më shumë se sa PD-ja. Kujtojme se konsulli grek ishte sot ne nje qender numerimi ne Dropull.

Shiko tv shqip

Related Posts