Përjashtoi Sali Berishën, FRPD ‘fundos’ Lulzim Bashën, del me VENDIMIN ZYRTAR, publikohet DOKUMENTI

Disa ditë pasi Lulzim Basha përjashtoi nga Grupi Parlamentar i PD Sali Berishën, ka ardhur lëvizja ‘blic’ e FRPD.

Gjatë ditës së sotme mësohet se, Kryesia e FRPD i ka dërguar një kërkesë Sekretarit të Përgjithshëm, Gazment Bardhi dhe kreut të Keshillit Kombëtar për thirrjen e një referendumi pas perjashtimit të Sali Berishës nga grupi parlamentar.

Shiko tv shqip

Related Posts