Përmbyset varka me dy peshkatarë në Durrës, del në breg një prej tyre…

Një varkë peshkimi është përmbysur ditën e sotme pranë zonës së Currilave në Durrës. Mësohet se brenda mjetit lundrues ndodheshin dy peshkatarë.

Njëri prej peshkatarëve është shpëtuar dhe po transportohet me urgjencë për në spital. Ndërkohë, vijojnë kërkimet në det për gjetjen e peshkatarit tjetër.

Bëhet me dije se peshkatarët kishin hyrë në det me një varkë druri të palejueshme për të mbledhur rrjetat./

Shiko tv shqip

Related Posts