Publikohet video që po thyen rrjetin! Merkel i zgjat dorën ministrit, por ai bën reagimin e papritur (VIDEO)

Një video ku kancelarja gjermane Angela Merkel i zgjat dorën ministrit të Brendshëm dhe ky i fundit e “refuzon”, ka bërë xhiron e botës.

Në videon e publikuar nga “Daily Mail”, shihet momenti kur ministri Horst Seehofer nuk i jep dorën kancelares, gjatë samitit të Berlinit, për shkak të frikës së koronavirusit.

Megjithatë, Merkel shihet se një gjest të tillë e ka marrë me sportivitet, duke filluar të qeshë.

VIDEO:

Video Player

Shiko tv shqip

Related Posts