Qeveri tjetër në shtator? Erion Veliaj flet hapur dhe tregon çfarë do të ndodhë

Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj paralajmëron se në shtator do të ketë një qeveri ndryshe të PS-së për mandatin e tretë.

Veliaj thotë për rubrikën ‘Opinion’ se në fokus të PS dhe Ramës është ripërtëritja e partisë dhe administratës prandaj do të ketë fytyra të reja edhe në nivel drejtues.

Ai ka kujtuar veten e tij kur u bë ministër në një moshë shumë të re dhe nuk habitet nëse djem e vajza që vetë kryeministri po mundohet ti zbulojë e rekrutojë të marrin përgjegjësi edhe në poste shumë të larta.

Shiko tv shqip

Related Posts