Rritja e frikshme e përhapjes së COVID-19, Kruja rikthehet sërish në ‘vatër të nxehtë’, zbulohet sa raste të reja janë identifikuar sot dhe si ranë në kontakt me virusin

Kruja këtë të mërkurë rikthehet sërish në hartën e të prekurve me koronavirus. Burime për Abc News bëjnë me dije se dy raste të reja janë konfirmuar në këtë qytet.

Gjatë 24 orëve të fundit nga 14 testime të kryera në Krujë janë konfirmuar pozitiv, dy raste të reja të cilët janë kontakte me të infektuarit e mëparshëm .

Ndërkohë një ditë më parë në Krujë nuk ka pasur asnjë rast të konfirmuar pozitiv me Covid 19.

Shiko tv shqip

Related Posts