Rritje temperaturash, sinoptikanët: Kush do jetë dita më e nxehtë e kësaj jave

Sherbimi Meteorologjik Ushtarak në parashikimin e tij të fundit për pesë ditët në vijim, njofton se do të kemi rritje temperaturash.

“Java që sapo ka nisur, parashikohet përgjithësisht me mot të qendrueshëm dhe e nxehtë.

Dita e premte si shkak i pranisë së vranësirave dhe zagushisë parashikohet të jetë dita më e nxehtë.

Era do të fryjë nga veriperëndim-juglindja e lehtë dhe herëpashere në mesditë përgjatë bregdetit do të marri shpejtësi mesatare. Valëzimi në dete i forcës 2 ballë”.

Shiko tv shqip

Related Posts