“Së shpejti dalin provat: Rama shiti Olsin për “menderen” e tij”

Ish kryeministri Sali Berisha me anë të një postimi në Facebook, ka paralajmëruar se shumë shpejt do të dalin provat se si Edi Rama po shet të vëllain për lëkurën e tij.

“Diçka është bërë në reformën gjyqësore që ka çuar në rrëzimin e të gjithë sistemit demokratik dhe ligjor të Shqipërisë; asnjë zgjidhje e përkohshme nuk është zbatuar për fazën e ndërmjetme, midis shkarkimit të gjyqtarëve dhe zëvendësimit”, shkruan ndër të tjerash Berisha.

Postimi i plotë

Bombe shkaterrimtare ne Oborrin e Kreut te Meduzes, Edvin Mafise!

Rama shiti Olsin per menderen e tij.
Por vet eshte ne tave dhe i pashprese, kreu i meduzes apo Padrino i mafies se droges.

Miq, me dt 13 gusht me nje status te veçante me titull:
“Edvin Mafia per lekuren e tij po shet Olsi Drogen” une pas deklarates ne te cilen Rama tha se: “Jo Valdrini por Vellai i im te jete (Pra Olisi aq i perfolur per aferen e Xibrakes dhe perdorimin e Klubit Partizani per te lare parate e pista, shenim i imi) s’ka shanse te hedhe asnje hije dyshimi mbi PS dhe mua”, paralajmerova se Rama shiti Olsin per te cilin ekzistojne dhe do behen publike dokumenta qe e implikojne ate direkt ne afera te medha droge!

Sot pas 7 ditesh keshilltari i mirenjohur i CDU dhe miku i shquar i Shqiperise, Martin Henze plasi bomben ne Oborrin familjar te Edvin Mafise.
Ai informon ekzistencen dhe publikimin se shpejti te fakteve klamoroze per rrethin familjar te Edvin Mafise dhe ketu fjala eshte per Osi Drogen!

Ketu me poshte keni deklaraten e Martin Henze te publikuar nga mediat e vendit por edhe statusin tim te dt 13 gusht per ata qe jane te interesuar per aferat e tyre te droges. sb

Eksperti gjerman i CDU: Së shpejti do të ketë zbulime të forta, për rrethin familjar të Edi Ramës

Eksperti gjerman pranë CDU-së, për zhvillimet ekonomike dhe politike, Martin Henze, në një prononcim për zhvillimet e fundit politike në vendin tonë, duke u përqendruar tek rasti i Valdrin Pjetrit, i cili dha dorëheqjen si pasojë e publikimit të dokumenteve nga drejtësia italiane, ka dhënë edhe një lajm të fortë për çfarë pritet në vijim.
Sipas tij pas Valdrin Pjetrit në javët në vijim priten zbulime të forta edhe për rrethin familjarë të kryeministrit Edi Rama. Këtë deklaratë të fortë Henze e ka lëshuar gjatë një prononcimi për gazetën “Shekulli”.

LEXO EDHE:
Manjani: Si ndërtoi Edi Rama shtetin e Sundimit, në vend të atij të Shërbimit!
“Ekzistojnë disa aspekte dhe gjithashtu dy grupe të synuara për tu vëzhguar, nga njëra anë vendet e huaja dhe nga ana tjetër qeveria shqiptare Rama. Shqipëria nuk është më një shtet kushtetues. Nuk ka ndarje të pushteteve. Një shtet i qeverisur nga Kryeministri Rama në të cilin arbitrariteti favorizohet masivisht. Shembulli i z. Valdrin Pjetri, i cili dyshohet se u zgjodh kryetar i Bashkisë së Shkodrës më 30 qershor 2019 dhe që tani është duke deklaruar dorëheqjen e tij, se ai ka qenë në burg për një vit për veprat penale të drogës, është një shembull i mirë i asaj lloj qeverie, me çfarë lloj kryeministri kemi të bëjmë aktualisht në Shqipëri.


Do të ketë më shumë zbulime gjatë javëve në vijim, të cilët përqendrohen edhe në rrethin më të afërt, familjar të Ramës. Diçka është bërë në reformën gjyqësore që ka çuar në rrëzimin e të gjithë sistemit demokratik dhe ligjor të Shqipërisë; asnjë zgjidhje e përkohshme nuk është zbatuar për fazën e ndërmjetme, midis shkarkimit të gjyqtarëve dhe zëvendësimit.

Stabiliteti i sistemit në Shqipëri do të ishte arritur vetëm përmes një bashkimi të lirshëm të nënsistemeve të veçantë. Reforma totale gjyqësore fillimisht nënkupton ndërprerjen e reagimit negativ të zinxhirit, d.m.th. implikimin e të gjithë sistemit juridik demokratik. Ashtu si me një shkëmbim organesh të zemrës, zemra hiqet, nuk ka zgjidhje të përkohshme, zemra e re zbatohet, por durim është vdekja.

Avantazhet e një zgjidhjeje të përkohshme do të ishin të dukshme: Kurseni kohë sepse shkëmbimi i gjyqtarëve në Gjykatën Supreme dhe Gjykatën Kushtetuese nuk do të shkatërronte të gjithë sistemin e Shqipërisë, funksionalitetin e tre fuqive: Gjyqësor-Legjislativ Ekzekutiv. Përgjegjësia politike për këtë varet vetëm nga qeveria Rama dhe partia e saj, PS.

Për më tepër, shoqëria civile shqiptare ka humbur besimin absolut në aftësinë e shtetit kushtetues shqiptar të Ramës dhe këshilltarëve të saj të huaj për të reformuar, që është një zhvillim shtesë, serioz dhe rezultat i një reforme gjyqësore të organizuar joprofesionale nga qeveria Rama. Në thelb, është një çrregullim serioz njohës në sistem, i rënduar nga disa konsulentë të instrumentalizuar nga qeveria, e vërtetë për moton: sepse asgjë nuk mund të ndodhë nëse nuk lejohet të ndodhë”, thotë eksperti i CDU Henze.

Statusi im: Edvin Mafia per lekuren e tije po shet Olsi Drogen!

Miq,Edvin Droges po i shtrengohet laku ne fyt!
Pasi e kishte mbrojtur deri sot Valdrin Drogen dhe kishte bllokuar hetimet sot ai ne nje postim ne tëitter deklaroi:
“Jo Valdrini,po vëllai im të jetë ( fjala eshte per Olsin), s’ka shans të hedhë asnjë hije dyshimi mbi PS dhe mbi mua,në raport me ligjin e me besnikërinë ndaj popullit! Përgjegjësia për çdo akt individual të padenjë është individuale,( me fjale tjera eshte e Olsit dhe jo familjare)

Edvin je i pa shprese cfare eshte e Olsit eshte edhe e jotja dhe kjo eshte e dokumentuar)

Miq, kete deklarate Edvin droga e beri per Osin sepse duket se eshte informuar se eshte i dokumentuar me ze dhe figure bashkepunimi i ngushte i Olsit me kreun e grupit te Xibrakes Genti Xhixha, te cilin vellaçko Olsi e percolli nga Shqiperia pas leshimit te urdher arrestit nga prokuroria. Perveç kesaj vet Edvini eshte ne tave por duket se po pregatit Olsin qe te deshmoje kunder pergjegjesise dhe implikimit familjar. Ndaj dhe Edvini mbyll postimin e tij ne tëitter:”Përgjegjësia jonë është si reagojmë ndaj një akti të padenjë individual!”Edvin akuzoje sa te duash Olsi drogen vet nuk ke shpetim. Rama ik!

Shiko tv shqip

Related Posts