Shpërthen Jul Deda

Debatit për informacionin në shkolla lidhur me komunitetin LGBT i është bashkuar edhe aktori i njohur i humorit Julian Deda.

Përmes një statusi në rrjete sociale, Deda shprehet kundër kësaj nisme, të cilën e quan dëm mendor për fëmijët.

Ja statusi i plotë i Dedës në rrjete sociale:

Sipas nje drejtoreshe ne Ministrine e Arsimit, 10% e shqiptareve na qenkan trans_&_homoseksuale, qe do te thote 90% jemi drejte dhe normal.

Shume bukur ne jemi me shume dhe ne si shumice mendojme se martesat brenda te njejtes gjini jane te gabuara dhe gjithashtu mendojme se referatet me eksperienca lgbt neper shkolla jane dem mendor per femijet tane dhe si rezultat nuk duhet te lejohen.

Ndjese eee, por jemi ne demokraci (nese jemi) dhe shumica gjithmone fiton.

Shiko tv shqip

Related Posts